לא מצליחים להיפטר מכאבי הברכיים שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
שיטת אפוסתרפיה מבוססת על ידי מערכת הליכה המוצמדת לסוליית הנעל ומותאמת באופן אישי לכל מטופל. מחקרים מוכיחים כי הטיפול יעיל ושיעורי ההצלחה שלו גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בישראל, והטיפול נכנס לבתי חולים בארץ ובארצות הברית. באתר זה תמצאו המלצות רבות על הטיפול. אל תתנו לכאבים להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה במרכז אפוס חינם ללא כל התחייבות.
שם:
דוא"ל:
טלפון:
-

אילו טיפולים קיימים לקרע ברצועה צולבת קדמית?

אילו טיפולים קיימים לקרע ברצועה צולבת קדמית?

רצועה צולבת קדמית היא אחת הרצועות העיקריות של הברך, כך שברור שקרע בה נחשב למפגע בריאותי מהמעלה הראשונה.

הרצועה הצולבת הקדמית ACL, חיונית לשמירה על יציבות הגוף ביותר ממובן אחד. כשמתרחש אותו קרע ברצועה, נשאלת שאלה ברורה אחת: מה בדיוק ניתן לעשות?

על הסכנות שבקרע ברצועה צולבת קדמית

קרע של רצועה צולבת קדמית מאפיין בעיקר אתלטים וספורטאים, כמו גם את אלה המרבים בפעילות גופנית. הסיבה העיקרית לכך היא סיבוב פתאומי וחד פעמי של הברך: הרגשת הכאב הנגרמת בכך, כמו גם רעש הנקישה, הם הסיוט הגדול של כל ספורטאי. עוקבים לתחושות אלה גם סיבוכים בריאותיים שונים, ובעיקר התמלאות הברך בדם ובנוזלים.

הקרע ברצועה, יש לציין, יכול להיגרם עם עקב יישור יתר של הברך, תהא הסיבה לכך אשר תהא. בכל אופן, באמצעות אימון פונקציונאלי של הברך, המתמקד בין השאר בחיזוק השרירים או תחושת המצב המפרקית, ניתן להקטין את הסבירות לאותו קרע מלכתחילה.

אפשרות הטיפול הראשונה: שיקום פיזיותרפיסטי

עם התפתחות הרפואה המודרנית, ובעיקר הפיזיותרפיה, פותחו גם שיטות לטיפול בקרע ברצועה הצולבת הקדמית. כאשר הפציעה אינה חמורה דיו – כלומר, הסחוס עצמו לא נפגע, והברך ממשיכה לתפקד – אז אין בהכרח צורך לבצע ניתוח. המעוניינים לחזור לפעילות גופנית מלאה, במצב הזה, כן יצטרכו לבצע טיפולים שונים מהתחום הפיזיותרפיסטי: החל מפעולות לחיזוקם של השרירים, דרך אימון תחושת המצב המפרקית ועד לרכישת אמצעי עזר (מגן ברך, למשל).

האפשרות השניה: ניתוח לשחזור הרצועה

מקרים חמורים יותר של קרעים ברצועה הצולבת, בין השאר פגיעה במיניסקוסים ובסחוס, יעלו את האפשרות של ביצוע ניתוח שחזור רצועה. ניתוחים אלה מבוססים ברובם על שיטות ארטרוסקופיות, כלומר, כאלה המבוססות על ניתוח זעיר ופולשני של המפרק. הרצועה הנבחרת להחלפה היא זו הנלקחת מגיד הפיקה של אותו מטופל, או לחילופין מגיד אחר אשר נמצא בבנק האיברים. יש להדגיש כי הניתוח מצריך הכנות מסוגים שונים, ובעיקר טיפולים פיזיותרפיסטים.

במקרה הזה, החזרה לפעילות מלאה של הברך היא הדרגתית, ומצריכה הליך שיקום. באמצעותו, ניתן להתגבר על הקרע ברצועה, בדרך כלל, תוך פרק זמן של חצי שנה ועד תשעה חודשים.

שיטת אפוסתרפיה לקרע ברצועה צולבת בברך

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול ללא ניתוחים וללא תרופות המבוססת על מערכת הליכה ייחודית לכל מטופל שתפקידה להסית עומסים מהאזור הפגוע בברך, להפחית כאבים, לשפר את התפקוד ולשקם בפגיעות של קרע ברצועה הצולבת בברך.

הטיפול השמרני לאחר קרע ברצועה הצולבת ולאחר ניתוח לשיחזור הרצועה הצולבת חשוב ביותר מאחר והמערכת העצבית-שרירית חייבת ללמוד לקחת את תפקיד הרצועה הקרועה.

השיקום באמצעות מערכת אפוסתרפיה אורך מספר חודשים והוא כולל: הפחתת הכאבים והנפיחות, החזרת טווחי תנועה של הברך, חיזוק שרירים סביב הברך ושיפור שליטה עצבית שרירית.

אפוסתרפיה אידיאלית לשיפור השליטה השרירית שנפגעה כתוצאה מהקרע, וחזרה לתפקוד הפונקציונלי של הברך של לפני הפציעה.

נכון להיום טופלו מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, רבים מהם ספורטאים ואנשים העוסקים בריצה, שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

טפלו בכאבי הברכיים שלכם ללא ניתוחים באמצעות שיטת אפוסתרפיה!

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

 

סדנאות אפוסתרפיה לכאבי ברכיים
 
 

עם התגית: , , ,
נשלח ב רצועות צולבות בברך
0 תגובות ב“אילו טיפולים קיימים לקרע ברצועה צולבת קדמית?
3 פינגים/מעקבי קישורים עבור "אילו טיפולים קיימים לקרע ברצועה צולבת קדמית?"
  1. […] כאבי הברכיים שלכם, אך הטיפולים העיקריים במקרה של קרע ברצועה בברך […]

  2. […] מקור המאמר: אילו טיפולים קיימים לקרע ברצועה צולבת קדמית? […]

כתיבת תגובה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים