לא מצליחים להיפטר מכאבי הברכיים שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
שיטת אפוסתרפיה מבוססת על ידי מערכת הליכה המוצמדת לסוליית הנעל ומותאמת באופן אישי לכל מטופל. מחקרים מוכיחים כי הטיפול יעיל ושיעורי ההצלחה שלו גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בישראל, והטיפול נכנס לבתי חולים בארץ ובארצות הברית. באתר זה תמצאו המלצות רבות על הטיפול. אל תתנו לכאבים להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה במרכז אפוס חינם ללא כל התחייבות.
שם:
דוא"ל:
טלפון:
-

מהם הגורמים ושיטות הטיפול לשחיקת סחוסים בברך?

מהם הגורמים ושיטות הטיפול לשחיקת סחוסים בברך?

שחיקת סחוסים בברך היא אחת התופעות הנפוצות ביותר, וכזו הכוללת בתוכה כאבים ואי נעימות רבה, לעיתים עד לרמה של הגבלת תנועה.

שחיקת סחוסים בברך, המכונה גם אוסטאוארתריטיס, עלולה להשפיע על כל אחד מאיתנו. ועדיין, זוהי בעיה אשר נובעת מסיבות שונות, וחשוב לא פחות – קיים בנמצא מגוון טיפולים שניתן לבצע על מנת להתמודד איתה.

מה גורם לשחיקת סחוסים בברך?

סחוס, ברמה הכללי, הוא רקמת חיבור בברך, אשר משמשת כבולמת זעזועים, בעיקר בעת פעילות גופנית מאומצת (ריצה, עלייה במדרגות וכן הלאה). כתוצאה מכך, ניתן כבר להסיק על הגורם המרכזי שעלול להביא לשחיקה של הסוס, והוא פשוט עומס היתר הנגרם עליו.

עם הזמן, עלול הסחוס להפוך למחוספס, כך שהעצמות מתחככות אלה באלה. מכאן, הדרך לכאבים ולסיבוכים אינה ארוכה.

העובדות מראות כי יותר ממחצית האוכלוסיה מעל גיל 65 סובלת מבעיה זו, שרק מחמירה ככל שהשנים עוברות. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי ישנם גורמים אשר מגדילים את הסבירות לסבול משחיקת סחוס.

הגורם הראשון הוא עודף משקל, ולו מכיוון שבמצב הזה העומס על הסחוס גדול הרבה יותר. מן העבר השני של המשוואה, תהיה שחיקת הסחוס בברך, פעמים רבות, נחלתם של ספורטאים ואתלטים מסוגים שונים, אשר נמצאים תחת עומס גופני באופן כמעט תמידי. כיום, ההנחה היא שגם גורמים גנטיים וסביבתיים עלולים להביא לאותה שחיקה.

הטיפולים האפשריים לשחיקת סחוסים

חשוב לזכור כי שחיקת סחוסים בברך אינה סוף העולם, גם אם הרפואה המודרנית טרם מצאה פתרון יעיל המאפשר הצמחתו של סחוס מחדש. את הטיפולים המוצעים כיום, ניתן לחלק למספר קבוצות עיקריות:

טיפולים שתכליתם שיכוך כאבים

תרופות אלה נועדו לאפשר הקלה זמנית על הכאבים המאפיינים שחיקת סחוס. בעוד שבמקרים פשוטים ניתן להסתמך על תרופות כלליות ובסיסיות לשיכוך כאבים (ללא מרשם), אלה החמורים יותר יצריכו תרופות חזקות יותר, דוגמת נפרוקסן או קורטיזון.

טיפולים שתכליתם חיזוק מפרק הברך

המטרה בהם היא להפחית את העומס על הסחוס. תחת טיפולים אלה, ניתן למנות פיזיותרפיה, שימוש בעזרים אורתופדיים (למשל, נעליים מותאמות אישית או תחבושות אלסטיות) וכן הלאה.

ניתוחים כירורגיים

ייעשו במקרים החמורים יותר. הניתוח הנפוץ ביותר הוא להחלפת המפרק הפגום במפרק מלאכותי, עשוי פלסטיק, מתכת או שניהם. ניתוח זה אינו נחשב למורכב יתר על המידה.

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בשחיקת סחוסים

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול ללא ניתוחים וללא תרופות המבוססת על מערכת הליכה ייחודית לכל מטופל שתפקידה להסית עומסים מהאזור הפגוע בברך, להפחית כאבים ולשפר את התפקוד בבעיות ברכיים.

מערכת ההליכה בנויה מרפידות ביו-מכאניות המוצמדות לסוליית הנעל של המטופל ותפקידן להסית את העומס מהאזור הפגוע ולהפחית את הכאבים.

הטיפול באפוסתרפיה מותאם אישית לכל מטופל בהתאם לתוצאות הערכה קלינית מלאה, ניתוח הליכה ממוחשב ומדידה ממוחשבת של הכאב והמצב התפקודי. אלו מבוצעים ע”י פיזיותרפיסטים מומחים לאפוסתרפיה.

שיטת הטיפול היא טבעית וללא כל ניתוחים והיא הוכחה מחקרית כמפחיתת כאב ומשפרת תפקוד אצל המטופלים בה.

נכון להיום טופלו מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, רבים מהם ספורטאים ואנשים העוסקים בריצה, שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

טפלו בכאבי הברכיים שלכם ללא ניתוחים באמצעות שיטת אפוסתרפיה!

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

 

סדנאות אפוסתרפיה לכאבי ברכיים
 
 

עם התגית: , , ,
נשלח ב אוסטאוארתריטיס, טיפול בכאבי ברכיים, שחיקת סחוסים
0 תגובות ב“מהם הגורמים ושיטות הטיפול לשחיקת סחוסים בברך?
1 פינגים/מעקבי קישורים עבור "מהם הגורמים ושיטות הטיפול לשחיקת סחוסים בברך?"
  1. […] מקור המאמר: מהם הגורמים ושיטות הטיפול לשחיקת סחוסים בברך? – כאבי… […]

כתיבת תגובה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים