לא מצליחים להיפטר מכאבי הברכיים שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
שיטת אפוסתרפיה מבוססת על ידי מערכת הליכה המוצמדת לסוליית הנעל ומותאמת באופן אישי לכל מטופל. מחקרים מוכיחים כי הטיפול יעיל ושיעורי ההצלחה שלו גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בישראל, והטיפול נכנס לבתי חולים בארץ ובארצות הברית. באתר זה תמצאו המלצות רבות על הטיפול. אל תתנו לכאבים להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה במרכז אפוס חינם ללא כל התחייבות.
שם:
דוא"ל:
טלפון:
-

מהם הגורמים לפגיעה ברצועות הברך?

מהם הגורמים לפגיעה ברצועות הברך?

הברך, אחד האיברים החשובים בגוף האדם, מורכבת מארבע רצועות עיקריות: הרצועה הצולבת הקדמית, הרצועה הצולבת האחורית, הרצועה העקיפה הצידית והרצועה העקיפה התיכונה.

מבלי להיכנס למאפיינים של כל אחת מהן, ברור דבר אחד: פגיעה ברצועות כוללת נזקים בריאותיים חמורים, החל מכאבים ועד להגבלת התנועה לחלוטין.

מה עלול להביא לפגיעות אלה ברצועות הברך?

אירוע טראומתי

פגיעה ברצועות הברך נגרמת, פעמים רבות, עקב נזק טראומתי הנגרם לברך. הצורות הנפוצות ביותר של כך הן מתיחה הרצועות, או אפילו קריעה שלהן (בעיקר הרצועה הצולבת הקדמית).

במקרה הזה, ייגרם הדבר בדרך כלל תאונת פתאומית וחדה של הרגל. מכאן, שהאוכלוסיה העיקרית הסובלת מפגיעות ברצועה מסוג זה יהיו הספורטאים, כמו גם אלה המרבים בפעילות גופנית מאסיבית.

בהמשך לכך, פגיעה ברצועות הצולבות מהווה, פעמים רבות, פועל יוצא של עומסים כבירים על הברך, ושוב – בעיקר בקרב ספורטאים.

באשר לרצועה הצולבת האחורית, היא נחשבת לחזקה יותר מזו הקדמית, ולכן פגיעה בה נדירה יותר. עם זאת, כשזה קורה, הסיבה העיקרית תהיה פגיעה פיזית ישירה ברצועה, בין השאר עקב תאונת דרכים.

שחיקת הרצועות

הסוג האחר של פגיעה ברצועות הברך הוא הדרגתי יותר. כאן, חשוב להזכיר שנית כי אזור הברך, על רצועותיו, עומד בעומס רב מדי יום, אפילו כשממעיטים בפעילות גופנית. התוצאה הכמעט טבעית של כך היא שחיקה הדרגתית, אשר פוגעת בתפקודה של הברך. היא עלולה לנוע באופן לא יציב, ועקב כך גם להביא לקרע או לפגיעה אחרת במרוצת השנים.

הסובלים מעודף משקל נמצאים בקבוצת סיכון גדולה עוד יותר לפגיעות מסוג זה, ולו מכיוון שהעומס המופעל על הברך, במקרה שלהם, גדול יותר מאשר במצב של משקל תקין. קבוצת סיכון נוספת היא אנשים הסובלים משרירים חלשים באזור זה, או לחילופין אלה שרמת הגמישות שלהם אינה גדולה: במקרים מסוג זה, יציבות הגוף כולו תיפגע, ועקב כך עלול להיגרם הנזק.

היות ומדובר כאן בנזק המתפתח לאורך שנים, מומלץ מאד להיות עם האצבע על הדופק. יש לא מעט סימנים מקדימים לנזקים ברצועות הברך: ברוב המקרים, כאשר מבחינים בהם ומתחילים בטיפול מוקדם ככל האפשר, קטנים הסיכויים כי הבעיה תתפתח לה למימדי ענק.

שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים מפגיעה ברצועות הברך

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים

שיטת אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית: שתי רפידות ביו-מכאניות שמיקומן, דרגת קמירותן וגמישותן מותאמים עבור כל מטופל באופן אישי על ידי פיזיותרפיסט מומחה.

טיפול בשיטת אפוסתרפיה מסייע למי שסובל מפגיעה ברצועות הברך בשיקום הברך ועבודת השרירים מסביבה. הטיפול מותאם באופן אישי לאחר בדיקה ואבחון מקיפים.

הטיפול אינו מצריך מכם לפנות זמן מיוחד, אלא הוא מתבצע בזמן הנוח לכם: בבית, בעבודה ואפילו בסידורים. כל שעליכם לעשות זה ללכת עם הנעליים המיוחדות לפרק זמן קצר ביום וזהו.

הטיפול מסובסד על ידי כל קופות החולים ועל ידי חברות הביטוח כלל והראל.

נכון להיום טופלו מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, רבים מהם ספורטאים ואנשים העוסקים בריצה, שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

טפלו בכאבי הברכיים שלכם ללא ניתוחים באמצעות שיטת אפוסתרפיה!

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

 

סדנאות אפוסתרפיה לכאבי ברכיים
 
 

עם התגית: , , , ,
נשלח ב רצועות צולבות בברך, שחיקת סחוסים
0 תגובות ב“מהם הגורמים לפגיעה ברצועות הברך?
1 פינגים/מעקבי קישורים עבור "מהם הגורמים לפגיעה ברצועות הברך?"
  1. […] מקור המאמר: מהם הגורמים לפגיעה ברצועות הברך? – כאבי ברכיים | אינד… […]

כתיבת תגובה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים