לא מצליחים להיפטר מכאבי הברכיים שלכם?
מלאו את הפרטים ונציג אפוסתרפיה יחזור אליכם בהקדם!
שיטת אפוסתרפיה מבוססת על ידי מערכת הליכה המוצמדת לסוליית הנעל ומותאמת באופן אישי לכל מטופל. מחקרים מוכיחים כי הטיפול יעיל ושיעורי ההצלחה שלו גבוהים מאוד. עד כה טופלו מעל 60,000 מטופלים בישראל, והטיפול נכנס לבתי חולים בארץ ובארצות הברית. באתר זה תמצאו המלצות רבות על הטיפול. אל תתנו לכאבים להפריע לכם לחיות, מלאו פרטיכם וקבלו ייעוץ ומבדק הליכה במרכז אפוס חינם ללא כל התחייבות.
שם:
דוא"ל:
טלפון:
-

מהן הסיבות לפגיעה במיניסקוסים?

מהן הסיבות לפגיעה במיניסקוסים?

המיניסקוס נחשב לאחד הרכיבים החשובים ביותר בברך האדם. מבנה זה, עשוי רקמה סחוסית, נמצא במפרק הברך, ופועל בעיקר על מנת למנוע זעזועים בגוף. כתוצאה מכך, ברור שפגיעה במיניסקוס כוללת בתוכה השלכות שאינן חיוביות כלל. מהן הסיבות הנפוצות לפגיעות אלה?

מהם המיניסקוסים?

כשמדברים על מיניסקוס, מתכוונים למעשה לארבעה מיניסקוסים שונים, שניים מהם בכל ברך. המיניסקוסים, המכונים גם סהרונים בשל צורתם, נחלקים לצידיים ותיכוניים.

תפקידם, ברמה הכללית, הוא לבלום זעזועים בברך – לרוב עקב הליכה, קפיצה או פעילות גופנית מאומצת , ולפזר אותם באופן שווה על פני כל אחד מהמפרקים.

מכל אלה, ניתן כבר להסיק על הסכנות שבקרע במיניסקוסים. ראשית, פגיעות אלה מביאות לכאבים, לעיתים עצומים, בברך כולה. כצעד משלים של זה, ניתן להזכיר גם פגיעה ביכולת התנועה של המפרק.

לכל אלה, ניתן לצרף תסמינים גופניים אחרים, המעידים על הנזק שנגרם: נפיחות בברך, רעשים, חריקות ועוד. כאשר הפגיעות חמורות, אגב, תישקל האפשרות של הענקת אחוזי נכות לאדם הנפגע.

גורמי הסיכון לפגיעה במיניסקוסים

בשלב זה, ראוי להדגיש כי פגיעה במיניסקוסים בברך היא אחת מפגיעות הספורט הנפוצות ביותר כיום.

האבחנה העיקרית מבחינה גורמי הסיכון היא בין אלה שנקרעים עקב טראומה גופנית מסוימת, לבין אלה אשר נובעים עקב עומס מצטבר על גבי הברך, מה שגורם לנזק מהותי עם הזמן.

מבחינת הנזק הטראומי, ברוב המקרים זוהי נחלתם של הספורטאים או אלה המרבית בפעילות גופנית: מבחינה פיזית, הדבר יתבצע עקב תנועה סיבובית חדה בברך, בעוד כף הרגל עצמה נשארת במקום שלה.

בקרב הספורטאים, הפציעה נפוצה בעיקר אצל כדורגלנים (בעת בעיטה בכדור) או טניסאים (סיבוב הציר במטרה להכות בכדור). גם תאונה, מעידה, כריעה או חבלה סיבובית אחרת הנגרמת לברך עלולים לגרום לנזקים במיניסקוסים.

הנזק ההדרגתי, פעמים רבות, הוא פועל יוצא של מיניסקוסים אשר התנוונו עם הזמן, עקב נזקי הגיל, פעילות גופנית מאומצת או אפילו היעדר פעילות גופנית. הנזק השכיח ביותר, יש לציין, הוא זה הכולל בתוכו שילוב שבין עומס מצטבר על הרגל, לבין אותם תהליכי ניוון, תהא הסיבה להם אשר תהא.

טיפול בשיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים

שיטת אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית: שתי רפידות ביו-מכאניות שמיקומן, דרגת קמירותן וגמישותן מותאמים עבור כל מטופל באופן אישי על ידי פיזיותרפיסט מומחה (אפוסתרפיסט).

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול ללא ניתוחים וללא תרופות המבוססת על מערכת הליכה ייחודית לכל מטופל שתפקידה להסית עומסים מהאזור הפגוע בברך, להפחית כאבים ולשפר את התפקוד בבעיות ברכיים.

הטיפול אינו מצריך מכם לפנות זמן מיוחד, אלא הוא מתבצע בזמן הנוח לכם: בבית, בעבודה ואפילו בסידורים. כל שעליכם לעשות זה ללכת עם הנעליים המיוחדות לפרק זמן קצר ביום וזהו.

הטיפול מסובסד על ידי כל קופות החולים ועל ידי חברות הביטוח כלל והראל.

טפלו בכאבי הברכיים שלכם ללא ניתוחים באמצעות שיטת אפוסתרפיה!

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

 

סדנאות אפוסתרפיה לכאבי ברכיים
 
 

עם התגית: , , ,
נשלח ב פגיעות במיניסקוס (סהרונים)
0 תגובות ב“מהן הסיבות לפגיעה במיניסקוסים?
1 פינגים/מעקבי קישורים עבור "מהן הסיבות לפגיעה במיניסקוסים?"

כתיבת תגובה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים